Plébániai kormányzó: ősi ünnepnek számít a karácsony
2017. december 24. vasárnap 10:30
A karácsony ősi ünnep, ilyen formában a 4. század óta ünneplik az emberek - mondta Monostori László plébániai kormányzó az M1 aktuális csatorna december 24-ei reggeli műsorában.
Kifejtette: valójában nem tudni pontosan, hogy az év melyik időszakában született Jézus Krisztus. Mivel úgy tartják, Krisztusból ered a világosság, az év ezen időszakában pedig már egyre hosszabbodnak a nappalok, "világosabbak lesznek napjaink", az atya szerint szép gesztus, hogy a téli napforduló után ünnepeljük Jézus születését.
Kitért arra is, hogy az ünnepnek pogány gyökerei vannak. Rómában ilyenkor a sol invictust, vagyis a legyőzhetetlen napot, a Napistent ünnepelték. Erre reagált az egyház azzal, hogy a "mi világosságunk Jézus maga", és így lett "megkeresztelve az ünnep".
Jézus Krisztus születését december 25-én ünnepeljük. Szintén ősi, de zsidó gyökerű hagyomány, hogy az igazán nagy ünnepeket már előző este elkezdjük ünnepelni - ismertette.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Visszatér a kánikula, de más is vár...
- Elmaradnak a hó végéig a túrák a...
- Megrendezték az egyházmegyei...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- További csapadékra lenne szükség,...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Ennyi volt, máris leállítják a...
- Csökkentik az országgyűlési...
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Csapdákkal fogják be a galambokat egy...

