Panyi Miklós: a magyar borszakma képes sikerre vinni a magyar pezsgő ügyét
2024. szeptember 06. péntek 17:51

A magyar borszakma képes sikerre vinni a magyar pezsgő ügyét - hangsúlyozta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára pénteken, Etyeken a VI. Pezsgőkonferencián - írja az mti.hu.
Panyi Miklós szerint a borászati ágazatban kiváló szakemberek dolgoznak, akikben „pezseg a tenni vágyás". Céljaik elérésében a magyar kormány elkötelezett partner, hiszen az iparág fejlesztése szervesen kapcsolódik egyik legfontosabb küldetéséhez, a vidékfejlesztéshez - fűzte hozzá.
Az államtitkár elmondta, hogy az elmúlt másfél évtizedben támogatták a szerkezet-átalakítást, a borászati, valamint az innovációt célzó beruházásokat, aminek célja a legújabb technológiák alkalmazásának elősegítése, új piacok, fogyasztók elérése és a hatékonyság növelése.
Panyi Miklós beszélt arról is, hogy a pezsgőágazat jövője, állapota nem csak a benne élőket, az azzal közvetlenül foglalkozókat érinti, hanem kihatással van a magyar vidékre, a gazdaságra, vendéglátásra, turizmusra, hatással van a helyi közösség állapotára, egyben az országimázsra is.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy ukrán...
- Bólyi színjátszók elevenítik meg...
- A csillagok alatt tartanak...
- Felvonták a nemzeti lobogót az...
- Idén is elindul a Csíksomlyó Expressz...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Akár húsz foknál is melegebb lehet...
- Visszautasítja az önkormányzat, hogy...
- Szombaton és hétfőn nyitva lesznek a...
- Lángoló istállót oltottak Sátorhelyen...

