Nyugdíj-kiegészítést kaptak az 56-os elítéltek
2013. november 04. hétfő 09:34
Visszamenőleg is megkapták nyugdíj-kiegészítésüket a politikai rehabilitáltak - mondta Rétvári Bence az MTI-nek.
A közigazgatási tárca parlamenti államtitkára emlékeztetett arra, hogy a kabinet a közelmúltban fogadta el annak a kormányrendeletnek a módosítását, amelynek alapján a politikai rehabilitáció címén járó juttatások 16,2 százalékkal emelkedtek. Ilyen juttatás illeti meg a kitelepítetteket, az internáltakat, a munkaszolgálatosokat és az 56-os elítélteket.
Hozzátette, a politikai rehabilitáció címén járó nyugdíj-kiegészítések folyósítása megtörtént, a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság mind a visszamenőlegesen járó különbözetet, mind a megemelt összeget kiutalta.
Az államtitkár tájékoztatása szerint az intézkedés 87 204 embert érint saját és özvegyi jogon. Számukra a szeptemberi megemelt kiegészítés összege 82,4 millió forint volt, míg a visszamenőlegesen kiutalt illetmény megközelíti a 663 millió forintot.
A kormány továbbra is fontosnak tartja az áldozatok kárpótlását - fejtette ki.
- Tisztában vagyunk azzal, hogy a kommunizmus sebeit begyógyítani nem lehet, de ezzel az intézkedéssel talán részben pótolni tudjuk, ami az elmúlt húsz évben elmaradt - fogalmazott Rétvári Bence.
Forrás: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kisteherautóval ütközött egy...

