Nincs veszély, nem beteg a Libériából hazatért két magyar
2014. augusztus 15. péntek 15:29

Nem merült fel az Ebola-fertőzés gyanúja annál a két magyar állampolgárnál, akik Libériából jöttek haza korábban, ám egyiküket maláriával kezelték a nyugat-afrikai országban - közölte Szabó Enikő helyettes országos tisztifőorvos pénteki budapesti sajtótájékoztatón.
A szakember beszámolt arról, hogy a két magyar már kilenc napja itthon tartózkodik, tünetmentesek, jól vannak. Szabó Enikő hozzátette: sem esetükben, sem más okból nincs szükség járványügyi intézkedésekre.
Az MTI úgy tudja, hogy a két magyar állampolgár Fejér megyében lakik, egy háztartásban.
Képünkön: Szabó Enikő helyettes országos tiszti főorvos sajtótájékoztatót tart Ebola - egészséges a Libériából hazatért magyar állampolgár címmel az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) IX. kerület Albert Flórián úti épületében 2014. augusztus 15-én. Balról Ócsai Lajos, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal járványügyi főosztályának vezetője.
MTI - Fotó: Máthé Zoltán
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Állatorvosi ügyelet hétvégén Mohácson...
- Árokba hajtott, felborult egy autó...
- Kisteherautóval ütközött egy...

