Megbontották a Szabadság téri emlékmű talapzatát
2014. április 11. péntek 19:42
Megbontották demonstrálók pénteken a budapesti Szabadság téri, a német megszállás áldozatainak tiszteletére állítandó emlékmű épülő talapzatát.
A néhány tucat emberből álló tüntető csoport pénteken is szétszedte az épülő emlékmű körüli kordont, néhányan pedig a készülő talapzat betonvasainak egy részét is elbontották.
A tüntetők virágokat, képeket, mécseseket helyeztek az épülő talapzatra és elé - jelentette az MTI tudósítója.
A rendőrök a kordont megbontók közül több embert igazoltattak, valamint kamerával rögzítették a történteket.
A helyszínen megjelent Bokros Lajos európai parlamenti (EP-) képviselő is, aki a Modern Magyarország Mozgalom listáját vezeti a májusi EP-választáson.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

