Még várja a vöröskereszt az adományokat az iskolakezdéshez
2024. augusztus 25. vasárnap 12:41

Online adománygyűjtéssel segíti az iskolakezdést rászoruló családoknál a Magyar Vöröskereszt.
A szervezet közleményében azt írta: az augusztus 31-ig beérkező pénzfelajánlásokból tanszereket és iskolaszereket vásárolnak, majd azokat eljuttatják a rászoruló családoknak.
Hangsúlyozták: a színes ceruzák, a tornaruházat, a sportcipők megvásárlása több tízezres tételt is jelenthet. Ezek beszerzéséhez adnak támogatást.
A tájékoztatás szerint a szervezet országszerte 3000 iskolásnak és családjának nyújt iskolakezdő támogatást a lakosság bevonásával. A felajánlásokból iskolatáskát, tornazsákokat, tolltartókat, tollakat, ceruzákat, színesceruza-csomagokat és füzeteket szereznek be szeptember elején.
Az érdeklődők három formában adományozhatnak: a szervezet weboldalán, a https://voroskereszt.hu/adomanyozas/kampany-tamogatasa/jokedvvel-az-iskolaba/ linkre kattintva; az 10405004-00026542-00000005 számlaszámra történő, közleményben iskolakezdés megjegyzéssel ellátott átutalással; és a 1359-es telefonszámra indított hívásokkal, vagy az ADOMÁNY szó SMS-ben elküldésével.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- Megkérdeztük a rendőrséget, van-e...
- Íme, itt vannak a mi hőseink: a...
- Ködös, hideg éj után napsütéses...
- Itt vannak hatos nyerő számai -...
- Boros Misi jótékonysági koncertet...
- Dietetikus: ősszel fontos a...
- Orbán Viktor: aki Ukrajnát támogatja,...
- Pécsi születésű újonc is meghívót...
- Szuperholdban gyönyörködhettünk...

