Márciusig maradnak a korlátozások, csak akkor jöhet enyhítés, ha lesz elég vakcina
2021. január 28. csütörtök 11:15

A kormány a tegnapi ülésén meghallgatta az operatív törzs ajánlását. A novemberben bevezetett intézkedésekkel sikerült megfékezni a járvány terjedését, azonban ha most engedményeket tennének, azok beláthatatlan következményekkel járhatnának, pláne úgy, hogy a világban lassan elindul a harmadik hulláma a járványnak - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.
Hozzátette, tudják, hogy nagy áldozatokkal járnak a védelmi intézkedések, viszont amíg nincs kellő vakcina, addig indokolatlan a nyitás. Éppen ezért arra kérnek, mindenkit, legyenek türelmesek, és továbbra is példamutatóan kövessék és tartsák be a szabályokat.
A védelmi intézkedéseket március elsejéig hosszabbították meg, valamint az országgyűlést kérni fogják, hogy további 90 napra hosszabbítsa meg a különleges jogrendet.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter kiemelte, később újra felülvizsgálják a helyzetet, viszont két esetben látnak arra esélyt, hogy feloldják akkor is a védelmi intézkedéseket: ha továbbra is csökken a fertőzöttek száma, illetve ha lesz elegendő vakcina.
A lakosság beoltottsága szempontjából Izrael áll a legjobban, ahol a lakosság közel 50 százaléka be van már oltva, őket követi Nagy Britannia. Az unióban viszont sajnos csak két százaléknyi az átoltottság a vakcinahiány miatt. Ezért is tárgyal a kormány más gyártókkal is - hangsúlyozta.
A Szputnyik V vakcinát a magyar gyógyszerügynökség engedélyezte, ez az egyik legjobb technológiával készült. Ezt bizonyítja, hogy a németek is dolgoznak a vakcina engedélyeztetésén.
Magyarország Oroszországgal már szerződést is kötött, ennek következtében február végégig közel 23 ezer ember beoltására elegendő vakcina fog érkezni.
A magyar kormány fontosnak tartja, hogy a kínai vakcinát is minél hamarabb engedélyeztessék.
MTI - Fotó: MTI (archív)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kissé emelkedik a Duna vízszintje...
- Tizenhat éve ölt a pécsi egyetemi...
- Késve járnak a vonatok a pécsi fővonalon
- Ragadozókat telepítettek a népszerű...
- Utolsó útjára kísérték a mohácsi...
- Halálos tűz Baranyában: idős férfi az...
- Ritka vendég bukkant fel a baranyai...
- Fontos határidő közeleg, több...
- Nyolc magyar áldozata is van a kenyai...
- Nemzetközi focitornát rendeznek Szekó...

