Már úton vannak a notebookok az iskolákba
2023. november 14. kedd 16:01

A következő napokban 36 milliárd forint értékben 140 ezer notebook kiosztása kezdődik meg a 7. és 10. évfolyamon tanulóknak - közölte a Belügyminisztérium köznevelésért felelős államtitkára.
Maruzsa Zoltán elmondta, nemcsak az állami, hanem az egyházi és a magán fenntartású köznevelési intézmények tanulói is igényelhettek hordozható számítógépet, így 1462 településen 2572 iskolában, több mint 3000 feladatellátási helyen osztanak ki ilyen eszközöket.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kiemelte: az elfogadott költségvetés szerint jövőre 393 milliárd forinttal többet költenek oktatásra, és a kormány célja, hogy a magyar diákok a legkorszerűbb eszközöket és a különböző tudást tartalmazó portálokat készség szinten tudják használni.
Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója kiemelte: az Orbán Viktor miniszterelnök vezette polgári kormány megvalósítja a szolgáltató állam koncepcióját, amelybe beletartozik az iskolai notebook-osztás is.
MTI - Fotó: MTI/Hegedűs Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hogy is volt? Hargitai Jánost...
- Munkagödörbe hajtott egy kisbusz...
- Milliókat zsarolt ki ismerősétől egy...
- Tárlatvezetéssel járhatjuk be...
- Nyolc határsértőt tartóztattak fel...
- Tükörképükre támadó madarakra...
- Megállítottak egy kölkedi robogóst a...
- Akik elmaradtak Mohácson a távhővel,...
- Hűvösebbre fordul a héten, az...
- Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy ukrán...

