Kötelező lesz jövőre a pneumococcus elleni védőoltás
2013. október 28. hétfő 15:14
Jövőre kötelezővé teszik a pneumococcus elleni védőoltást, a humán papilloma vírus elleni vakcina pedig kötelezően ajánlandó lesz - jelentette be Beneda Attila, az egészségügyért felelős államtitkárság kabinetfőnöke hétfőn Budapesten.
A pneuomococcus baktérium elleni oltással középfülgyulladás, arcüreggyulladás, tüdőgyulladás és agyhártyagyulladás előzhető meg.
Beneda Attila tájékoztatása szerint az eddig az ajánlott kategóriába tartozó oltást szinte valamennyi két éven aluli gyerek megkapta. A szakmai tapasztatok indokolták, hogy ezt az oltást is vegyék fel a kötelező védőoltások sorába - tette hozzá a kabinetfőnök.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...

