Koronavírus: nincs fertőzött Magyarországon, de influenzajárvány van
2020. február 09. vasárnap 09:51

Magyarországon nincs az új koronavírus által fertőzött beteg, viszont influenzajárvány van, és más kórokozók is okozhatnak felső légúti megbetegedéseket - hangsúlyozta a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi főosztályvezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap délelőtti műsorában.
Dánielisz Ágnes kiemelte: ezek a kórokozók is ugyanúgy cseppfertőzéssel terjednek, mint az új koronavírus, ezért érdemes gyakori kézmosással védekezni ellenük.
Hozzátette: a Kínából érkező csomagokat nyugodtan át lehet venni, a két ország közti hosszú utat - amely alatt hőnek, hidegnek és kiszáradásnak is ki van téve -, a koronavírus biztosan nem bírja ki.
A szakember kitért arra is, hogy a legújabb hírek szerint székletben is kimutatták az új koronavírus örökítő anyagát, ám mint mondta, a járványügyi adatok alapján egyértelmű, hogy a megbetegedések cseppfertőzéssel terjednek.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ a koronavírussal kapcsolatos kérdések megválaszolására két 24 órában hívható zöld számot - 06-80-277-455 és 06-80-277-456 - is működtet, ezeken leginkább csomagokkal, utazással és felsőlégúti tünetekkel kapcsolatban érdeklődtek már - mondta.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Harmincöt éve özönlötték el Mohácsot...
- Orbán Viktor szerint nem érdemes...
- A rámpa meghosszabbítása miatt...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Több milliárdot elcsalt bűnbanda...
- Cselinácz Marko: Másoknak örömet...
- Érkeznek a felhők, az esernyőkre is...
- Szerencsekoncert Mohácson: Mága...
- Horváth Zoltán: a busójárás...
- Orbán Viktor: Brüsszelben azon...

