Kánikula lesz szombaton, de még nem igazi strandidő
2024. június 07. péntek 19:30

Szombat reggelig intenzívebb gomolyfelhő-képződésre lehet számítani, melyekből időnként nyugatról keleti irányba mozgó felhőtömbök állhatnak össze szórványosan okozva záporokat, zivatarokat az országban.
Hajnalban nyugat felől újabb hullámban érkezhetnek záporok, zivatarok, melyek a reggeli órákban hagyják el kelet felé az országot.
Szombaton napközben sok napsütés valószínű a gomolyfelhők mellett és az ország délnyugati felén is kevés helyen valószínű csapadék.
Délutántól nyugat felől viszont ismét intenzívebbé válik a gomoly-felhőképződés és ismét egyre többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok.
A légmozgás többnyire mérsékelt marad, záporok, zivatarok környezetében viszont erős, viharos lökések is lehetnek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 21 fok között várható, a belvárosokban, vízpartok környezetében lesz enyhébb a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 28 és 34 fok között valószínű.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Három autó ütközött a 6-os főúton,...
- Több változást is tartogat a...
- Bezárt mától a kölkedi Fehér Gólya...
- Változik a buszmenetrend Baranyában,...
- Kétszer is ugyanazzal a trükkel vert...
- Baranyai fürdővárosban razziáznak a...
- Kedden ismét sok napsütésre, kellemes...
- Az átlagosnál melegebb és szárazabb...
- Bekapcsolták vasárnap a...
- Motorossal ütközött egy autó Versend...

