Indulhat a magyar IC-k gyártása – már csak pénz kell hozzá
2014. július 16. szerda 11:21

Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója azt mondta: "Most kaptuk meg az összes tanúsítványt arról, hogy képesek vagyunk európai szintű kocsikat gyártani, amelyek bármelyik országban közlekedhetnek".
Tájékoztatása szerint most, hogy a két prototípus elkészült, meg kell nézni, melyik telephely a legalkalmasabb a gyártásra, mennyibe kerülnek a kocsik a sorozatgyártásban, és mekkora lehet a magyar hányad.
Az elnök-vezérigazgató szerint egy év szükséges a sorozatgyártás előkészítéséhez, és akkor indulhat el a gyártás "feltéve, hogy a MÁV-Start Zrt.-nek lesz pénze magyar gyártású IC-kocsi fejlesztésére"
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

