Hatvan tonna pontyot telepítenek a Balatonba
2016. február 08. hétfő 13:00

A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. hétfőn megkezdi a tavaszi haltelepítését, amelynek során 60 tonna háromnyaras pontyot ereszt a tóba - közölte az MTI-vel a társaság vezérigazgatója.
Szári Zsolt elmondta: évente 300 tonna pontyot kell telepíteniük a Balatonba. Az idei telepítést a Balaton nyugati medencéjében kezdik meg. Egyfelől azért, mert a keleti medencébe ősszel több halat engedtek a vízbe, másrészt megkezdték a Sió-zsilip nyitását, ahová hamarosan kihelyezik az angolnacsapdákat, és szeretnék elkerülni, hogy a frissen telepített halak azokban kössenek ki.
A Balaton vízszintje hétfőn 124-125 centiméter volt. A hivatalos vízszabályozási maximum 110 centiméter, az elmúlt évek gyakorlata szerint azonban 120 centiméterig engedik le a tó vízét, számolva a szárazabb nyári hónapokkal.
Képünk illusztráció.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Figyelem, megváltozott Mága Zoltán...
- Hétvégén ismét Kelenföld lesz a pécsi...
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Ez az oka, ha fura zajokat hall...
- Húsvéti razziába kezdenek a NAV...
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Egy mohácsi világrekord története:...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Oszlopot döntött egy traktor, áram...
- Idén is megrendezik a magyar...

