Háromezer elektromos busz beszerzését támogatja a kormány
2019. április 18. csütörtök 11:46

A kormány háromezer elektromos busz beszerzését támogatja, illetve finanszírozza ebben a ciklusban - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Gulyás Gergely (képünkön) elmondta, a kormány szerdán Palkovics László innovációs és technológiai miniszter előterjesztésére tárgyalt a buszstratégiáról, amelynek célja, hogy a hazai gyártásból a lehető legtöbb buszt lehessen biztosítani, valamint hogy a tömegközlekedést sikerüljön "átállítani" elektromos buszokra.
Ez emissziós célokat is szolgál, és ez teszi lehetővé, hogy mérséklődjön a környezetszennyezés a nagyvárosokban - tette hozzá.
A miniszter szerint az elektromos buszok drágábbak ugyan most, de reményeik szerint a hazai gyártás felgyorsulásával az árak is mérséklődni fognak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Balesetet okozott, majd elhajtott egy...
- Csapdákkal fogják be a galambokat egy...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Több mint 200 ezerbe fáj ez a...
- Megint a legjobb volt, de újra...
- Fidesz: be kell fejezni a kollektív...
- Autóban rekedt gyermeket...
- Kissé visszaesik a hőmérséklet, de...

