Gyanúsítottként hallgatták ki a bajai videó egyik készítőjét
2014. április 09. szerda 14:27
Hamis vád miatt szerdán gyanúsítottként hallgatták ki a bajai videó egyik készítőjét.
Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője megerősítve a Somogyi Hírlap online kiadásában megjelenteket az MTI-nek elmondta, a nap folyamán a főügyészség kaposvári regionális osztálya négyrendbeli hamis vád bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki K. Gusztáv Tibort. Ez azt jelenti, hogy négy ember volt, akit a gyanúsított hamisan vádolt bűncselekmény elkövetésével - fejtette ki.
Hozzátette: K. Gusztáv a bűnösségét és a bűncselekmény elkövetését tagadta, ám nem élt panasszal a gyanúsítás miatt.
A hvg.hu-ra október 18-án került fel az őszi bajai időközi önkormányzati választással összefüggésben egy videó, amelyről a rendőrségi nyomozás kiderítette, hogy hamisítvány. A videón egy közvetítő 200 ezer forintot ad át néhány helyi férfinak, és további pénzt és tűzifát ígér nekik, ha ők és családtagjaik is elmennek szavazni a bajai időközi választáson. Azt állította, hogy a pénzt Kovács Csaba, a Fidesz jelöltje és Zsigó Róbert, Baja polgármestere, a Fidesz szóvivője küldte.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

