Függvények és mediánszámítás is van a matematika feladatok között
2020. május 05. kedd 10:37

Gráfok, függvények, kördiagramok és a módusz-, illetve mediánszámítás is szerepelt az idei matematika érettségi első részében az Eduline oktatási portál információi szerint.
A diákok emellett kaptak feladatot a háromszögek szögeiről és mértani sorozatokról is. Az érettségi második, hosszabb és összetettebb feladatokból álló részében valószínűség- és százalékszámítás, egyenletek és függvények is szerepelnek.
Az érettségizők - ahogy azt a korábbi években megszokhatták - több szöveges feladatot is kaptak. A több témakört érintő feladatok között van olyan, ami az olimpiai játékokkal foglalkozik, de volt egy sétálóutcák lekövezésével kapcsolatos feladat is.
A matematika középszintű írásbeli vizsga 180 percig tart.
A diákok először az I. (45 perc), majd a II. feladatlapot (135 perc) oldották meg, a feladatlapokon belül a rendelkezésére álló időt tetszés szerint oszthatták meg az egyes feladatok között és a megoldások sorrendjét is meghatározhatják.
A matematika emelt szintű írásbeli vizsga 240 perces.
Az írásbeli ezen a szinten is két részből állt, és a diákok a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatták meg az I. és a II. rész, illetve az egyes feladatok között, és a megoldások sorrendjét is meghatározhatták.
Képünkön: védőmaszkot viselő diákok a matematika írásbeli érettségi vizsgán a debreceni Ady Endre Gimnáziumban
MTI - Fotó: MTI/Balázs Attila
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ragadozók tízezreit telepítették...
- Pórul járt angolnak adta ki magát egy...
- Ennyi volt, máris leállítják a...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Így épül Mohácsnál a Duna-híd és a...
- Várhatóan jövő nyárra elkészül a...
- Bérmálással ünnepelték a pünkösdöt a...
- Hogyan működik a helyfoglalás a...

