EP-választás: 15 órakor nem volt 20 százalék a részvételi arány
2014. május 25. vasárnap 16:13
Az Európai Parlament (EP) magyar tagjainak választásán vasárnap 15 óráig a szavazásra jogosultak 19,53 százaléka adta le szavazatát.
A fővárosban a szavazók 26,05 százaléka, 352.290 választópolgár adta le szavazatát 15 óráig.
A megyék közül a részvételi arány 15 órakor Pest megyében volt a legmagasabb, 19,98 százalék, ami 195 762 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 15,58 százalék, ebben a megyében 70 221-en voksoltak.
Baranya megyében 17,82 százalékos az arány, ami 56 336 szavazót jelent.
A 2004-es EP-választáson 15 óráig a választásra jogosultak 25,50 százaléka szavazott, 2009-be pedig 24,09 százaléka.
Az áprilisi választáson 45,02 százalék volt a részvételi arány 15 órakor.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...

