Elindítják a Közfoglalkoztatásból a versenyszférába programot
2016. január 29. péntek 13:20

Hétfőn indítja el a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Közfoglalkoztatásból a versenyszférába című foglalkoztatást segítő programot.
Cseresnyés Péter, az NGM munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára korábban elmondta: a kormány több foglalkoztatást segítő programot is indít 2016 első felében, amelyek közül a február elsején induló projekt lesz az első.
Az új program tervezett keretösszege 3 milliárd forint, amelynek révén a kormány tervei szerint 20-25 ezren léphetnek át a közfoglalkoztatásból az elsődleges munkaerőpiacra.
Az államtitkár elmondta, ha egy közfoglalkoztatott a szerződése lejárta előtt piaci állást talál, akkor havonta felveheti a közfoglalkoztatási jogviszonyból a hátralévő időszakra a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegét is.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Figyelem, megváltozott Mága Zoltán...
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Ez az oka, ha fura zajokat hall...
- Húsvéti razziába kezdenek a NAV...
- Hétvégén ismét Kelenföld lesz a pécsi...
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Egy mohácsi világrekord története:...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Idén is megrendezik a magyar...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...

