Elbúcsúztatták Szabó Gyulát, a nemzet színészét
2014. április 16. szerda 16:46
Családja, pályatársai, barátai, tanítványai és tisztelői szerdán kísérték utolsó útjára Szabó Gyulát, a nemzet színészét. A Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színészt, érdemes és kiváló művészt a Farkasréti temető művészparcellájában helyezték örök nyugalomra.
Szabó Gyulát életének 84. évében, hosszan tartó betegség után április 4-én érte a halál.
"Amikor Szabó Gyula játszott, mind elfelejtettük, hogy létezik valóság a színházon, a költészeten kívül" - idézte fel a művész alakját a búcsúztatási szertartáson Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.
Szabó Gyulától a pályatársak, a barátok és a tanítványok nevében Szikora János rendező, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatója, Gálvölgyi János és Gesztesi Károly színművész búcsúzott.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

