Együttműködik a magyar kormány és a Johannita Lovagrend
2014. május 23. péntek 16:04

Ünnepélyes keretek között új együttműködési megállapodást írt alá a kormány nevében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Hans Dieter von Meibom, a Johannita Lovagrend rendi kancellárja pénteken a Parlamentben.
Semjén Zsolt az aláírást követően kiemelte: a megállapodás biztosítja a Johannita Lovagrend missziója számára azokat a kiváltságokat és mentességeket, hogy szolgálatát zavarmentesen láthassa el. A szerződés eredményeképpen a rend a legjelentősebb karitatív szervezeteket tömörítő Karitatív Tanács tagjává válik. Emellett a magyar állam kötelezettséget vállal a rend és szimbólumainak védelmére - jelezte a kormányfő egyházi diplomáciáért felelős helyettese.
Oskar Prinz von Preussen, a rend úrmestere örömét és háláját fejezte ki a megállapodásért.
MTI – Fotó: Soós Lajos/MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...

