Egyre öregebb autók közlekednek a magyar utakon
2017. március 19. vasárnap 11:00

Két év alatt 13,4-ről 13,9 évre nőtt a forgalomban lévő személyautók átlagéletkora Magyarországon, és az eladásra hirdetett autók átlagéletkora is közelít a 12 évhez - hívta fel a figyelmet Fodor László, a Használtautó.hu autós portál szakértője az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Hozzátette: a válság indulása óta, 2007 óta rohamosan nőtt az autópark öregedése.
A portál statisztikái szerint az idősebb autók jóval hamarabb, átlagosan 4-5 hét alatt elkelnek, miközben a legfiatalabb, magasabb értékű autók eladására jellemzően két hónap alatt kerül sor.
Kifejtette: azokban a megyékben, ahol alacsonyabbak az átlagkeresetek ott 300 alatt van az ezer főre jutó autók száma, a fővárosban, Pest megyében, és a gazdaságilag fejlettebb megyékben pedig a 400-hoz közelít ez a szám. Európában jellemzően 400-600 autó jut ezer lakosra.
Problémának nevezte, hogy csaknem másfélszer annyi használt autót hoznak be az országba külföldről, mint amennyi új autót itthon eladnak. Ezeknek az átlagéletkora tíz év feletti, így továbbra sem sikerül megállítani az autópark öregedését.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hídépítés Mohácsnál: a szigeti...
- Döntött a védett üzemanyagár...
- Bezárással tiltakoznak a...
- Az aszály szorításában is gyönyörű a...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ma dönthet az Országgyűlés a védett...
- Minden 25 év alatti diáknak jár az...
- Rohamosan apad a Duna: Mohácsnál egy...
- Őri László távozik, lemond a...
- Kedden is kitart a kánikula, 35 fok...

