Egyelőre nem változtat a kormány a jelenlegi korlátozásokon
2020. november 26. csütörtök 12:07

A magyar egészségügy továbbra is képes ellátni a megnövekedett feladatát, bőven vannak még szabad ágykapacitások, így minden rászoruló színvonalas ellátást kaphat. A jövő hétig nem változnak a jelenlegi korlátozások - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki online Kormányinfón a koronavírus-járvány elleni védekezéssel kapcsolatban.
Gulyás Gergely közölte azt is: az elmúlt héten mérséklődött az új esetszám, konstansan 3000 és 5000 között volt, a csütörtöki kiugró adat pedig a hivatásrendek tömeges tesztelésének tudható be.
Utóbbiak eredményeit a kormány a jövő héten értékeli ki, addig csak a jelenlegi intézkedéseket tartja fenn.
A miniszter megerősítette: a magyar kormány több mint 12 millió adag koronavírus-vakcinát kötött le az amerikai és európai fejlesztésűek közül, és tárgyal orosz, izraeli és kínai fejlesztőkkel is.
MTI - Fotó: MTI (archív)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Visszatér a kánikula, de más is vár...
- Megrendezték az egyházmegyei...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Csökkentik az országgyűlési...
- Ennyi volt, máris leállítják a...
- További csapadékra lenne szükség,...
- Elmaradnak a hó végéig a túrák a...
- Két autó ütközött Pécsett, keresik a...
- Fidesz: be kell fejezni a kollektív...

