Döntött a T. Ház a gyed extra bevezetéséről
2013. december 09. hétfő 20:42
Elfogadta a parlament hétfőn a gyed extra bevezetéséről szóló törvénycsomagot, amely a gyermekvállalás ösztönzését célozza.
A törvénycsomag alapján a jövő évtől a gyes és a gyed folyósítása mellett is vállalható munka a gyermek egyéves kora után. Testvér születése esetén gyermekenként válik jogosulttá a szülő az ellátásokra. Újdonság, hogy a nappali tagozatos felsőoktatási hallgatóknak és a friss diplomásoknak is jár majd gyed bizonyos feltételek mellett. A három- vagy többgyermekes kismamákat foglalkoztatók pedig újabb adókedvezményt kapnak.
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter törvényjavaslatát 321 igen szavazattal, 8 tartózkodás mellett hagyta jóvá az Országgyűlés.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Kecsegéket és menyhalakat...

