Csaknem száz ovi és bölcsőde konyháját újítják fel
2018. október 19. péntek 12:17

Hárommilliárd forintból országszerte 99 településen kezdődhet el az önkormányzati tulajdonú óvodai és bölcsődei konyhák fejlesztése - mondta Berczik Ábel, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán pénteken.
Az elbíráláskor előnyt élveztek azok a pályázatok, amelyek az óvodások étkeztetése mellett más, szociális feladatokat is vállaltak, például a rászoruló gyerekek szünidei étkeztetését - fűzte hozzá.
Közel ötmilliárd forintnyi pályázati igény érkezett be, ezért a pályázat kétmilliárdos keretösszegét Varga Mihály pénzügyminiszter további egymilliárd forinttal megemelte - hangsúlyozta.
Elmondta: október végéig minden önkormányzat megkapja a támogatói okiratát és amennyiben azt elfogadják, előfinanszírozás keretében a teljes - pályázatonként legfeljebb 40 millió forintos - támogatást felhasználhatják 2020. december 31-ig.
A 2015 óta működő önkormányzati étkeztetési fejlesztések pályázata több célra is igényelhető. Többek között iskolák és óvodák új konyháinak megvalósítására, a régi intézmények korszerűtlenné vált konyháinak fejlesztésére, az étkezők felújítására, és akadálymentesítésére is lehet pályázni - tette hozzá Berczik Ábel.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Három baranyai települést céloznak...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Jövő héttől folytatódnak az...
- Brutális karambol miatt lezárták a...
- Újabb forgalmi korlátozások jönnek...
- Becsületbeli ügy a kormány számára a...
- Angliában fogtak el egy szökésben...
- Másfél méter alá esik a Duna...
- Csak akkor érvényes a szavazólap, ha...

