Brüsszel előtt: egész nap ülésezik a kormány
2022. október 19. szerda 16:46

A Magyarország energiabiztonsága szempontjából kiemelkedő fontosságú témákat tárgyaló kétnapos brüsszeli EU-csúcs előtt Orbán Viktor miniszterelnök vezetésével szerdán egész nap a Karmelita kolostorban ülésezik Magyarország kormánya teljes körben, valamint az uniós ügyekben illetékes miniszterek részvételével külön is - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Elmondta: az előterjesztések megtárgyalása során világossá vált: Brüsszel legújabb javaslata a gázársapkáról Magyarország számára a jelenlegi formájában gázembargót jelent.
A magyar gazdaság és a magyar családok számára viszont az elhibázott brüsszeli szankciók már így is szinte elviselhetetlen terhet jelentenek, ebből elég volt - ismertette a kormányzati álláspontot Havasi Bertalan, hozzátéve: Orbán Viktor ennek megfelelően a háborús szankciós politika átgondolását, ésszerű alapokra helyezését fogja szorgalmazni az EU-s állam- és kormányfők csütörtök-pénteki csúcstalálkozóján.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hónapok óta hiába keresnek egy...
- Már az is felmerült, lehetne-e vasúti...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- Érkezik a nyár, harminc fok is lehet...
- Hónapok óta hiába keresnek egy 14...
- Bekapcsolták vasárnap a...
- Időközi képviselő-választás Mohácson:...
- Átvilágítják az Országos...
- Még pár nap, s berobban a hazai...
- Bezárt mától a kölkedi Fehér Gólya...

