Bajnai szerint az EU azon aggódik, hogy lenyúlják a támogatásokat
2014. május 09. péntek 07:32
Az Európai Unió azért nem fizeti ki a Magyarországnak járó támogatási összegeket, mert fél, hogy ellopják az európai adófizetők pénzét - mondta Bajnai Gordon csütörtökön Debrecenben.
Az Együtt-PM vezetője a belvárosban tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, az unió attól tart, hogy "a kormány aktív segédletével néhány, a kormányhoz közel álló nagyvállalkozó lenyúlja ezeket a pénzeket".
A kabinet úgy alakította át az uniós kifizetések rendszerét, hogy "nem a lehívást tartotta szem előtt, hanem a lenyúlást".
Ezért van veszélyben 1500 milliárd forint kifizetése, ennyivel kevesebb pénz juthat Magyarországnak a most induló hétéves uniós költségvetési ciklusban - fogalmazott Bajnai Gordon.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

