Baj van a Hegyközségek Nemzeti Tanácsánál, elnököt cseréltek
2013. október 28. hétfő 18:28
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) tisztújító gyűlést tartott hétfőn Budapesten, a küldöttek Tornai Tamást választották meg a HNT új elnökévé, aki a Nagy-Somlói borvidék képviselője.
Az új elnök a HNT vezetői posztján Marczinkó Ferencet váltotta, aki a Tokaj-hegyaljai történelmi borvidéket képviselte. Az új elnök megbízatása öt évre szól.
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) tájékoztatása szerint a minisztérium szakmai felügyeletével megkezdődött az átadás-átvételi folyamat előkészítése a régi és az új elnökség között.
A közlemény idézi Kiss Elizát, a szőlő-bor ágazat fejlesztéséért felelős miniszteri biztost, aki szerint az eddigi vizsgálatok alapján kijelenthető, nagyon rossz állapotban van a HNT, és az is kérdéses, mennyire tud megfelelni az átadás-átvételi előírásoknak. A minisztérium célja a hegyközségi rendszer működőképességének megteremtéséhez szükséges tényfeltárási folyamatok felgyorsítása. Fontos, hogy szakmai és törvényességi szempontok alapján tiszta helyzet álljon elő az új elnökség hivatalba lépését követően - hangsúlyozta.
Kiss Eliza az MTI kérdésére kifejtette: rendbe kell tenni a HNT központi adminisztrációját, iratkezelési rendszerét. Ez az jelenti, hogy a korábbi, főként papíralapú nyilvántartásokat informatikai alapúvá kell tenni, lehetővé téve a különböző információk elektronikus úton történő összekapcsolását.
A közlemény megfogalmazza azt is, hogy az eredményes átadás-átvétel az átadót a tisztségében kifejtett tevékenységéből fakadó személyes felelősségtől nem mentesíti.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

