Az LMP hamarosan dönt az országos lista jelöltjeiről
2014. január 24. péntek 17:06
Az LMP szombaton és vasárnap Budapesten tartja kétnapos jelöltállító kongresszusát, amelyen a tervek szerint döntenek az országgyűlési és az európai parlamenti (EP-) választási listák sorrendjéről, továbbá a párt választási programját is elfogadják.
Az LMP mostani, szám szerint 27. kongresszusán a szombati politikai megnyitóbeszédek után bemutatkoznak azok a politikusok, akiket korábban az országgyűlési választási lista első harminc helyére jelöltek. Miután akkor még nem állítottak fel közöttük sorrendet, a szavazásra jogosult résztvevők döntenek a listavezető személyéről és arról, hogy a harminc jelölt a lista melyik helyére kerüljön - mondta el az MTI-nek Szél Bernadett.
Az ellenzéki párt társelnöke hozzátette, arról is szavazni fognak, hogy állítanak-e miniszterelnök-jelöltet. Emellett megerősítik a jelöltségét azoknak az egyéni választókerületekben induló politikusaiknak, akiknek az esetében ezt még nem tették meg.
A hétvégén az LMP az európai parlamenti listájáról és annak vezetőjéről is dönt. Szél Bernadett közlése szerint a szavazások eredménye várhatóan vasárnap kora délutánra derül ki, és ezt követően a nyilvánosságnak is bemutatják a 106 egyéni képviselőjelöltjüket.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Vitézy: a mohácsi hidat befejezik, a...

