Augusztusig biztosan szükség lesz a védettségi igazolványra a szolgáltatások igénybevételéhez

2021. május 06. csütörtök 11:38

Augusztusig biztosan szükség lesz a védettségi igazolványra a szolgáltatások igénybevételéhez

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő csütörtökön online sajtótájékoztatót tartott "Kormányinfó - Mit, miért tesz a kormány?" címmel.

 

 

 

Az oltásoknak köszönhetően sikerült megtörni a harmadik hullámot. Négy hét alatt kétmillió első oltást sikerült beadni így a felnőtt lakásság 53 százaléka, 4,1 millió emberkapta már meg legalább az első adag oltást - kezdte Gulyás Gergely.

Magyarország elsőként szerezhette vissza szabadságát Európában - fogalmazott.

A nemzeti konzultációban a kétharmad támogatta, hogy élvezhessen védelmet a beoltottak.

Augusztusig biztosan kelleni fog a védettségi igazolvány a különböző szolgáltatások igénybe vételéhez, tehát koncertekre, szórakozóhelyekre, sporteseményekre az oltással nem rendelkezők nem mehetnek.

Az oltások között lehet választani, így most bárkit be lehet oltani. Az időpontfoglalás három vakcinára érhető el: Szputnyik, Sinopharm és AstraZeneca.

Ezen a héten beérkezett 335 ezer Pfizer vakinából több mint 200 ezer kerül másodikkörös felhasználásra a többit a diákok számára tartják fent.

A regisztráltak 80 százalékát már beoltották, míg 1 millióan nem kapták meg a regisztráltak közül az oltást.

A költségvetésről elmondta, hogy 2022-es legfontosabb célja a dinamikus gazdasági növekedés beindítása.

Idei év végére érhetjük el a válság előtti szintet. A kormány szándéka hogy a dinamikus növekedés jövőre folytatódjon. Az 5,2 százalékos becslés konzervatív becslés, a növekedés ennél is magasabb lehet. A büdzsét hiánycél 5,9 százalék.

A kormány elmúlt években folytatott, takarékos, a jövőt nem felélő gazdaságpolitikája bevált, így az államadósság növekedése 2020-ban nem vezet tragikus következményekhez. A magyar államadósság Amíg az EU-s átlag 90 százalék felett

Az államadósság csökkentése biztosított.

A 13 havi nyugdíj visszaépítése folytatódik, ezzel visszaadhatjuk tíz év eredményes gazdaságpolitikája után, azt amit a baloldal elvett. A munkáltatói adóterhek tovább csökkenek, a 25 év alattiak

7300 milliárdos újraindítási alap áll rendelkezésre a gazdaság beindítására 2022-ben - mondta.

Gulyás Gergely bizakodásának adott hangot, hogy a 2010-es években elkekezdett sikeres évtizedet tudja a kormány folytatni.

Az iparűzési adó tavalyi csökkentése 150 milliárd forintot hagyott a KKV-knál. Az itt kieső bevételt a 25 ezernél kisebb önkormányzatok automatikusan megkapták.

Minden 25 ezer főnél nagyobb település vezetőjével is egyeztetett a kormány - fogalmazott.


A 25 ezer fő alatti települések automatikus támogatást kaptak, a nagyobb településeknek a kormány az egyeztetések után 23 milliárd forint támogatásról döntött, amiből 1,7 milliárd forint bölcsődék, óvodák, kulturális intézmények felújítását és megépülését szolgálja.

A legszegényebb 25 ezernél nagyobb településeket is 100 százalékosan támogatják

A mai napig az Országgyűlés előtt van egy olyan határozati javaslat, amely betiltaná a Szputnyik és Sinopharm vakcinák használatát - így reagált az M1 kérdésére Gulyás Gergely.

Hangsúlyozta, hogy Magyarország azért vezeti az Európai Unióban az átoltottságot Málta mellett, mert sikerült eddig 1,8 millió keleti oltást első dózisként beadni. Büszkék lehetünk, hogy Magyarország nem várt az Európai Unióra - mondta. Érdemi különbség a különféle vakcinák között hatékonyságban nincs.

Sajnáljuk, hogy a baloldal bizalmatlanságot kelt - tette hozzá.

Magyarország vizsgálja a vakcinák hatékonyságát az oltás után és azt nincs érdemi különbség a vakcinák hatékonyságában.

Minden vakcinánál rendkívül magas a védettség a második oltás után - tette hozzá. Nincs értelme, hogy bizalmatlanságot keltünk olyan vakcinák ellen, amelyek igazolják, hogy védettséget biztosítanak.


Egyelőre nem látni, hogy drámai hatása lett volna az áprilisi 24-i nyitásnak. Csak Debrecenben és Szolnokon és néhány budai kerületben mértek magasabb koncentrációt.

MTI - Fotó: MTI (archív)