A termelők szerint már túlságosan alacsony a tojás ára
2024. augusztus 26. hétfő 13:00

A tojásszövetség szerint az elmúlt időszakban annyit csökkent az étkezési tojás ára, hogy az már veszélyezteti a termelés fenntarthatóságát.
A Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége MTI-nek hétfőn eljuttatott közleményében azt írta, mivel a termelési költségek csökkenésére nem lehet számítani, ősztől áremelésekre lesz szükség a tojáspiacon.
Ezt indokolhatja az is, hogy a termelőknek a következő időszakban kell megvásárolniuk, illetve lekötniük takarmányszükségletük nagy részét, amelynek beszerzési és finanszírozási költségei a szélsőséges időjárás miatti terménydrágulás hatására érzékelhetően emelkedhetnek - tették hozzá.
A szövetség szerint a tojástermelők helyzetét rontja, hogy a kormány hiába helyezte hatályon kívül a közelmúltban azokat a rendeleteket, amelyek szabályozták a kínálattal és az árképzéssel kapcsolatos kereskedői magatartást, a fogyasztói tojásárak ennek ellenére sem nőttek.
Így az a helyzet állt elő, hogy a termelői árak csökkenésével a kereskedők hasznát tulajdonképpen az állattartók fizetik meg - vélekedett a szövetség.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján az árak jelentős ingadozása egyértelműen káros a hazai tojásszektorban. Ezért minden ágazati szereplő érdekeit az szolgálná, ha a termelők és a kereskedők között olyan hosszú távú megállapodások születnének, amelyek hullámzás helyett árstabilitást teremtenének és garantálnák a hazai termelés kiegyensúlyozottságát a tojáspiacon - összegezték.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- A Széchenyi tér átépítése után is...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Az anyák napja jegyében várják a...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Baranyában több helyütt is...
- Jön az ezer meg ezer mécses...
- Újabb települést hódítottak meg a...
- Így ünnepelték Mohácson az elmúlt...