A meleg levegővel együtt sivatagi por is érkezett
2024. március 30. szombat 10:20

Sivatagi por étkezett a Kárpát-medence fölé, a magasszintű felhőzet a por hatására a vártnál jobban szűrheti a napsütést - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
Közölték, az erőteljes délies áramlás a meleg mellett sivatagi port is szállított a Kárpát-medence fölé, és bár kisebb koncentrációban érkezett a por, mint a mediterrán térségbe, ennek ellenére Magyarországon is erősen befolyásolni tudja az időjárást.
A HungaroMet Zrt. felhívta a figyelmet: az ország egyes részein a magasszintű felhőzet a por hatására jobban szűrheti a napsütést, mint ahogyan azt korábban várták, sőt kisebb körzetekben a vastagabb felhőzet akár teljesen el is takarhatja a napot.
Hozzátették: a hétvége folytatásában újabb - és nagyobb mennyiségű - por érkezhet, emiatt a napsütés mennyiségére és a hőmérsékletre vonatkozó előrejelzéseknek az átlagosnál nagyobb a bizonytalansága.
MTI - Fotó: pixabay.com
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A vevők dobták össze egy idős...
- Orbán Viktor: azt akarom, hogy a...
- Újabb gyanúsítottat vettek őrizetbe a...
- Új, modern eszközökkel erősítik a...
- Hónapok óta hiába keresnek egy fiatal...
- Pénzzel teli tárcát talált két cigány...
- Peti Kovács István kapta Baranya...
- Kínába is elvitte a busójárás hírét...
- Olyan alacsony a Duna vízszintje...
- A pécsi színpadokat is meghódítja a...

