A kulturális szférában is dolgoznak majd közmunkások
2013. november 07. csütörtök 13:36
Négyezer fő részvételével, 2,5 milliárd forint forintos kerettel indul a települések harmadát érintő kulturális közfoglalkoztatási program novemberben.
A Nemzeti Művelődési Intézet által indított program újító módon használja ki a közmunkaprogram lehetőségeit: a 15 ezer intézményt és szervezetet érintő előzetes igényfelmérés tapasztalatait felhasználva 2014. április 30-ig 1263 településen dolgozhatnak kulturális közmunkások - mondta el csütörtökön Budapesten Halász János kultúráért felelős államtitkár.
Hoffmann Imre közfoglalkoztatásért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta: a program csaknem mindegyik résztvevője képzésben is részesül, ez jelentősen hozzájárulhat majd elhelyezkedésükhöz.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kisteherautóval ütközött egy...

