A gyerekek negyede reggeli nélkül indul el iskolába
2018. szeptember 09. vasárnap 11:18

A gyerekek negyede úgy indul el otthonról, hogy nem reggelizett, pedig a napindító "energialöket" kell ahhoz, hogy tudjon gondolkodni, jól teljesíteni az iskolában - mondta Antal Emese dietetikus az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
A táplálkozási szakember azt javasolja a szülőknek, hogy ha indulás előtt nincs idő a reggelizésre, akkor csomagoljanak a gyerekeknek uzsonnát, amit akár az iskolában, még az órák előtt meg tudnak enni.
Ideális reggeli lehet a teljes kiőrlésű gabonából készült szendvics, melyben hús, húskrém, sonka, tojás, zöldség van, ezek mellé pedig gyümölcsöt, vagy joghurtot lehet tenni.
Fontosnak mondta még a napközbeni folyamatos folyadékbevitelt, a víz kortyolgatását is, továbbá, hogy ha a gyereknek különórája van, vagy ha sportol, plusz ételt is készítsenek.
Antal Emese ugyanakkor azt javasolta a szülőknek, hogy olyan tízórait, uzsonnát csomagoljanak, amit a gyerek tényleg meg fog enni.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Pécsett, keresik a...
- Ragadozók tízezreit telepítették...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Pórul járt angolnak adta ki magát egy...
- Továbbra is zárva az M6-os Pécs felé...
- Ennyi volt, máris leállítják a...
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Így épül Mohácsnál a Duna-híd és a...
- Bérmálással ünnepelték a pünkösdöt a...

