A mohácsi Demenescu Kevin állhatott a dobogó első fokára

2017. május 30. kedd 08:20

Egerben rendezték meg május 24. és 27. között a 67. Bornemissza Gergely és 5. Dobó Katica Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyt, amelyen az egyetlen mohácsi versenyző, Demenescu Kevin súlycsoportjának bajnoka lett.

A tornán, amely egyben egy válogató is volt az indulók számára, négy napon keresztül, két ringben, tíz nemzet 218 sportolója küzdött a győzelemért. A Mohácsi Torna Egyletet egy versenyző, Demenescu Kevin képviselte, testvére, Gergő kézsérülése miatt kénytelen volt kihagyni a versenyt.

A fiatal bokszoló az első mérkőzésen a tatabányai diákolimpiai bajnok Vörös Róbertet győzte le egyhangú pontozással. A másodikon is Kevint látták jobbnak a bírók a Papp László Ökölvívó Akadémia egyik kiválóságával szemben. A döntőben Vasas egyik sportolója sem tudta megállítani, s végül 4:1-es pontozással lett bajnok.

- Kevin a versenyen nagyszerű teljesítményt nyújtott, így megérdemelten lett a junior 66 kg-os súlycsoport bajnoka - értékelte a fiatal tehetség teljesítményét edzője, Barna Tibor.

Képünkön: Demenescu Kevin és az ökölvívó szövetség elnöke, Erdei Zsolt.