Járőrözéssel, tájékoztatással és rövidesen egy új eszközzel előzik meg a bűnt a mohácsi polgárőrök
2015. június 24. szerda 14:45

Jelenleg negyvenkét főből áll a Mohácsi Polgárőr Egylet. Fontos szerepet töltenek be a közbiztonság fenntartásában: járőröznek, tájékoztatják a lakosokat, de ha kell, a gátakon állnak helyt. Segítségükkel hamarosan újfajta riasztóval védekezhetnek a betörők ellen az idősek.
Aktív polgárőr-élet zajlik Mohácson, illetve a helyi egyesülethez tartozó Bárban és Sátorhelyen is. A civilek folyamatosan kapcsolatban állnak a rendőrséggel, az ő munkájukat kiegészítve tevékenykednek.
- Összlétszámunk jelenleg negyvenkét fő, Mohácson huszonhárman vagyunk - vágott bele Süllős István, a Mohácsi Polgárőr Egylet elnöke. - Rendezvények biztosításában veszünk részt, rendszeres a közterületi, gyakran éjszakai járőrözés, valamint a piacon, vásáron is ott vagyunk, a dunai árvíz idején pedig a gátakon dolgoztunk - sorolta.
Kérdésünkre elmondta, elsődlegesen nem a bűnözők nyakon csípése a feladatuk, hanem megakadályozni, hogy a bűncselekmény egyáltalán megtörténjen.
- Ha például egy járőrözés során azt látjuk, hogy valaki elfelejtette becsukni a kaput vagy a ház ajtaját, esetleg kint hagyott az udvaron egy értékes tárgyat, azonnal intézkedünk. Természetesen a gyanús alakokat is figyeljük - tudtuk meg.
Díjazták is a polgárőröket
A jól működő polgárőrség és a javuló közbiztonságnak köszönhetően Mohácsnak tavaly „Polgárőr város" kitüntető címet adott az Országos Polgárőr Szövetség. Szintén elismerés járt a 2013-as dunai árvíz idején nyújtott munkáért.
A polgárőrök egy nemrég indult program keretében a betöréses lopások megelőzésére helyezik a hangsúlyt.
- Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a leginkább veszélyeztetett embereket, főként az időseket felkeressük és tájékoztatjuk őket, miként csökkenthetik a bűncselekmény kockázatát. E mellett hamarosan úgynevezett mobil riasztókat is elhelyezünk, amely bekapcsolt állapotban érzékeli és azonnal sípoló hangot ad, ha valaki kinyitja az ajtót.
A konkrétumokkal kapcsolatos érdeklődésünkre Süllős István úgy válaszolt, egyelőre nem tudni, hogy mikor és pontosan melyik házakhoz, lakásokhoz szerelhetik be a berendezéseket.
Képünk illusztráció.
Palotás Péter - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van a...
- Lángolt két garázs Baranyában,...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Megvannak az adatok, rengetegen...
- Tamburás karácsonyra várják az...
- Aki nagyon unja már a borult, ködös...
- Jövőre újabb tíz százalékkal nő a...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Szekó Józsefre emlékezett Mohács,...
- Így látják a fővárosból a helyzetet:...

